Med zlatý poklad pro imunitu

Med. Zlatý poklad pro imunitu

honey-1006972_1920

Díl první

Posílení imunity. Zaklínadlo, které se v tomto ročním období objevuje na každém rohu. V aktuální situaci epidemie virové nákazy to platí o to více.

Pojďme se spolu ohlédnout do minulosti a využít modrosti našich předků, kteří žili v souladu
s
přírodou a využívali její dary. Po staletí jako nejspolehlivější prevence proti nachlazení a mnoha dalším neduhům sloužil med.

Kromě úžasné vůně a chuti, med od včelaře obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek. Výčet můžeme začít jednoduchými cukry, které bez potřeby další přeměny snadno a rychle doputují do krve. Med je díky tomu ideální zásobárnou rychlé energie, což lze využít při prochladnutí, o které není v aprílovém počasí nouze. Lžička medu pomůže i po jakékoliv fyzické námaze, kdy bývá tělo oslabené a tedy i náchylnější pro nejrůznější virová onemocnění.

honey-823614_1920

Další významnou složkou medu tvoří dextriny, jež napomáhají s hojením poraněné sliznice. Z tohoto důvodu je mimo jiné doporučován jako podpůrný prostředek při léčbě vředových onemocnění žaludku, dvanácterníku, nebo sliznice tlustého střeva. A jak všichni dobře víme, správné fungování trávicího traktu je pro imunitu člověka velmi důležitý faktor.

Když tělo přeci jen službu vypoví a ohlásí se teplota, kašel a ucpaný nos, med je tradičním pomocníkem. Odedávna byl přidáván jako sladidlo do plicních čajů. Pozor, je ale třeba dbát na důležité pravidlo. Nerozpouštět med v horkém čaji. Dobré je chvíli počkat, až čaj vychladne. Zahřátí medu nad 45 stupňů Celsia totiž zničí enzymy a další důležité blahodárné látky.

Jaké látky to jsou, a jaké mají účinky na lidský organismus, vám prozradíme příště.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení