Umístění v soutěži Farma roku 2017

Vážení naši přátelé a příznivci,

14. 12. 2017 se nám dostalo obrovského uznání za naši práci. Byli jsme Asociací soukromého zemědělství ČR ohodnoceni cenou nejvyšší, získali jsme 1. místo v soutěži Farma roku 2017.

Ani ve snu nás nenapadlo, že bychom se mohli umístit na prvním místě, vždyť jak jsme mohli při slavnostním vyhlášení v Divadle ABC vidět, konkurence byla opravdu velká. My, včelaři, proti chovatelům skotu, kozí farmě nebo bio farmě ... považujeme to za zázrak :-). Koukáme na ten diplom s 1. místem a je to k neuvěření ... .

Prostě skvělý pocit. 

To, že jsme nominováni, jsme věděli. Jen jsme si mysleli, že skončíme tak na pátém, v lepším případě na čtvrtém místě. O to větší šok (a samozřejmě obrovská radost) to pro nás byl, když jsme uslyšeli, že první místo patří nám :-). 

Myslíme si, že ten skvělý, úžasný a hřejivý pocit v nás bude ještě hodně dlouho a že si ho budeme moci vybavit ve chvílích, kdy nám třeba zrovna nebude do zpěvu ... . 

Jsme hlavně moc rádi, že se slavnostního večera mohli zúčastnit i rodiče, že to byla taková satisfakce za ty roky dřiny a odříkání v začátcích našeho farmaření v devadesátých letech. A snad to aspoň malinko pomohlo v taťkových očích napravit tu křivdu z padesátých let, kdy se mu jako klukovi prakticky rozsypal celý život. Následkem kolektivizace mu na hospodářství v Kopeči zemřela v 38 letech maminka a on byl spolu se třemi malými sestrami a tátou vystěhován mimo okres jen s minimem jejich majetku.

Je to smutné vzpomínání ... .

Doufáme, že se nám podaří v našem medovém snažení a konání vytrvat a udržet si dobré jméno :-). 

Jsme moc rádi, že jsme se stali členy Asociace soukromého zemědělství ČR. Konečně si přijdeme tak nějak správně ukotvení, máme pocit že někam patříme, že jsme ve společenství stejně smýšlejících lidí. 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu